מסדין אדום לדגל שחור

"סדין אדום!" נשמעה הקריאה בכל רשתות הקשר, בחמישה ביוני 1967. טורי השריון נעו למשימותיהם, כדי להסיר את טבעת החנק הצבאית מעל מדינת ישראל. כעבור שש שנים, פרצה מלחמת יום הכיפורים, כשצבאות מצרים וסוריה פתחו במתקפת פתע על ישראל. חילי השריון בלמו בגופם את ההתקפה. שמות של אנשי שריון, שמסרו את נפשם על הגנת העם והמולדת, נחקקו בכותל השמות בלטרון. עוד ועוד שמות נוספו על הקיר מאז ועד היום. דברינו הם בשם אלה שנתנו למדינה את כל שיכלו לתת ובשם אלה שלחמו לצידם.  

ממשלת ישראל והקואליציה השלטת, פתחו לאחרונה במתקפה חזיתית על החופש ועל הדמוקרטיה בישראל. המתקפה נשענת על רוב רגיל בכנסת, והיא אינה מבטאת הסכמה רחבה בעם. נראה, כי רוב העם מתנגד למתקפה זו ורואה בה ובדרך יישומה  לא רק חריגה מכללי המשחק הדמוקרטי, אלא אף את שבירתם ברגל גסה. מתקפת הפתע הראשונה של הממשלה נבלמה בזכות גל מחאה חריג בהיקפו. העם התעורר. הממשלה אותתה על הפסקת אש לכאורה, אך למעשה נערכה מחדש ופתחה במתקפה נוספת. פעם זו פסקת התגברות על פסקי דין והשתלטות על ועדת מנויי שופטים, פעם זו פגיעה בעצמאות היועצים המשפטיים והפעם זה ביטול עילת הסבירות. כל אלה הם פניו השונות של משטר סמכותני – דיקטטורי.

אנשי השריון, שהגנו על המדינה במלחמות ישראל, נקראים להגן עליה שוב. הפעם, האיום הוא מבית. הממשלה, בפעולתיה ובמחדליה, מאיימת על ערכי היסוד של החופש, הדמוקרטיה והשוויון. אנו מגנים כל פגיעה ופוגרומים בחסרי הגנה. פגיעה באדם, שלא במסגרת הגנה על המדינה, מקיימת את הפסוק: "שופך דם האדם באדם דמו ישפך כי בצלם אלוהים עשה את האדם".  

מ״סדין אדום״ לדגל אדום ולדגל שחור, שמתנוססים מעל ראשינו. אם לא נעמוד כחומה בצורה אל מול המתקפה הדיקטטורית, נאבד את החופש, את הדמוקרטיה ואולי אף את הארץ הזאת. זוהי שעה קשה לישראל. כאזרחי המדינה, אנו מעבירים לממשלה מסר ברור: לא נסכין עם חוקי הדיקטטורה. נילחם על החופש ועל הדמוקרטיה. על הממשלה לדעת, שאם תפעל לגבש הסכמות רחבות לשינוי החקיקה, היא תמצא בלוחמי השריון אזרחים נאמנים ואחים אוהבים; אבל אם פניה לכפיית דיקטטורה בישראל, היא תמצא מולה לוחמי חופש, נאמני דמוקרטיה וגלי מחאה שטרם נראו. איננו ששים להיאבק בממשלתנו. ניתן להגיע להסכמות רחבות. פתיחות תיענה בפתיחות. כוח יענה בכוח. אנו פטריוטים, אך אל תמעיטו בנחישות דרכנו.

כשקראו לנו, הלכנו בראש כולם. נוסיף להיות נחשונים! נעמוד בראש המחנה כחומה בצורה לאומה שטופת דאגה ואתגרים.   

אנו קוראים לראש הממשלה, לנבחרי הציבור ולאחינו בקואליציה, אל תשלחו את ידכם לפגיעה ברעיון הציוני, בגאולת עמנו ובאחדותנו. אל תדחו את ידנו המושטת לשיתוף. אם ידנו המושטת תידחה, היא תהפוך לאגרוף פלדה בהגנה על החופש ועל הדמוקרטיה. עיצרו, פן נאחר כולנו!

אנו, החתומים מטה, מאשרים את מחויבותנו המלאה לקיומה של מדינה יהודית ודמוקרטית.

מילואימניקים קוראים:
עצרו את המהפכה המשטרית
המאיימת על הדמוקרטיה הישראלית

יותר מ- 0 מילואימניקים כבר חתמו!

תודה שחתמת.
ביחד נוכיח לממשלה שאנחנו הרוב!
מיד תועבר/י לשיתוף בווטסאפ.